dron profil

Dron Akademi

Dron Akademi son dönemlerde insanların hayatlarına dokunmaya başlayan ve herkesin bir şekilde gelecekte onlarla iletişimde bulunacağını öngören ve dronlarla yaşamın değişeceğine inanan genç bir ekip tarafından kuruldu.

Dron Akademi eğitimleri; hobi amaçlı dron almak isteyen kullanıcıdan, endüstriyel uygulamalar yapmak isteyen firmalara kadar geniş yelpazedeki bir kitleye erişmek istemektedir. Dron Akademi; “Güvenli Uçuş” temasına sahip çıkarak bu sektörün gelişimine sağlıklı bir katkı vermek amacıyla yola çıkmıştır.

Founder Ahmet Eren

ODTU Havacılık ve Uzay Mühendisliği mezuniyetinin ardından ODTU Makine Mühendisliği bölümünde mekatronik ve yapısal analizler konusunda yüksek lisansını tamamladı. Bir müddet Türkiye’de dizayn proje mühendisliği yapmasının ardından Uluslarasi Uzay Üniversitesi’nde Space Management alanında yöneticilik eğitimi aldı. Yurtdışında uzun yıllar uzay ve uydu sektöründe çalışmasının ardından Türkiye’ye dönüp bu alanda çalışmalarına devam etti.

Uzaktan algılama ve uydu sistemlerinin dronlarla entegrasyonu projeleriyle yakından ilgileniyor. Spesifik özel endüstriyel uygulamalar için geliştirilecek ürünler ve servisler üzerine çalışıyor.

dron profil

Egitmen- Azmi Karslioglu

==================================================================== ( 1978-1993) THK-TÜRKKUŞU/ ANKARA •MOD. UÇK OKUL ÖĞRETMENLİĞİ. VE EĞİTİM PLANLAMA AMİRLİĞİ, •5.000 SAAT R/C MODELUÇAK VE HELİKOPTER ; İHA0 VE İHA1 SEVİYE UÇUŞ, •TSK RAPIER FÜZE VE ATEŞLİ SİLAHLAR ATIŞ EĞİTİMLERİNDE (BANSHEE-TARGET-DRONE) İHA PILOTU. 2.000 SAAT TARGET DRONE (U.K) “BANSHE” İHA 2 SEVİYE UÇUŞ, ==================================================================== (1993-1998) SSM- STM A.Ş /ANKARA •İHA PILOTU.200 SAAT TAKTİK İHA(U.S.A) “FALCON 600” İHA 3 SEVİYE UÇUŞ, •İHA SAYISAL HARİTA TASARIM VE (PBS) PLANLI BAKIM SİSTEMLER SORUMLULUĞU, ==================================================================== ( 1998-2004 ) (TAİ ) TUSAŞ HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ / ANKARA •AR-GE İHA PROJE DANIŞMANLIĞI,İHA(TURNA)İHA TEST PİLOTU,2500 SAAT TARGET DRON (TURNA) İHA 2 SEVİYE UÇUŞ. •TAİ UÇUŞ İŞLEMLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İHA 2 SEVİYE HEDEF UÇAK (TURNA)İHA TEST PİLOTU VE İHA UÇUŞ ÖĞRETMENLİĞİ ==================================================================== ( 2004-2015 ) VESTEL SAVUNMA SAN.AŞ • YERLİ ÜRETİM TAKTİK İHA KARAYEL; KD.İHA TEST PİLOT. 400 SAAT TAKTİK İHA3 SEVİYE UÇUŞ. • TSK-KKK LIĞI TAKTİK İHA TESLİMAT VE GELİŞTİRME PROJE DANIŞMANLIĞI.
dron profil

Eğitmen -Haldun Kenet

Hobi olarak başladığı dron teknolojilerinde kendini geliştirdi. İnsansız hava araçları, multikopterler alanında ileri düzey yetkinlik ve bunlara ait araştırma – geliştirme çalışmaları yaptı. Bu araçlara ait etkili seviyede manuel ve otonom uçuş deneyimi, görüntü ve veri iletim alanında tecrübeli, robotik alanında eğitimler verdi.

Eğitmen İsa Sarı

Hitit Üniversitesinde akademisyen ve uzunca bir süredir uzaktan kumandalı hava araçları ile ilgilenmekte. İlk başta helikopter ile başlayan bu ilgisi daha sonra quadcopterlere ve havadan çekime doğru gelişti. Şu anda hem hobi olarak hem de profesyonel amaçlarla quadcopter test ve incelemeleri yapmakta, havadan görüntüleme faaliyetlerinde bulunmakta.

dron profil

Bize Katılmak Eğitmen Olmak İster misiniz?

Adınız Soyadınız*

Email Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Eğitim Vermek İstediğiniz Kategori
 Temel Dron Eğitimi Manuel Dron Eğitimi Otonom Dron Eğitimi DIY Dron Eğitimi

Tanışalım Nasıl Birisiniz?

Facebook ya da Twitter Adresiniz?